• אפרת

  נשלח ע"יאפרת 11:11, 31 באוקטובר 2015

  שלום רב, חמתי עבדה מספר שנים במרפאת שניים. בתקופת עבודתה התחלפו הבעלים במרפאה והיא המשיכה לעבוד אצל הבעלים החדשים. לפני מספר שנים סיימה את עבודתה. כעת היא רוצה למשוך את כספי הפיצויים. המעסיק האחרון טוען שאינו יכול למלא 161 על כל התקופה גם בגין המעסיק הישן. המעסיק הישן מעולם לא העביר לה 161 ואנחנו לא מצליחים למצוא אותו. לא ברור האם במעמד החלפת המעסיק היא פוטרה והועסקה מחדש או המשיכה ברצף אצל אותו מעסיק (אישה מבוגרת ולא בקיאה בנושא). יש איזושהי דרך להתגבר על המשוכה או שבאפשרותנו לפנות לביה"ד לענייני עבודה? האם ניתן לבוא בדרישה למעסיק החדש? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  15:36, 2 בנובמבר 2015

  זכויות על-פי חוק של עובד יישמרו גם כאשר הוא עובר ממעביד למעביד באותו מקום עבודה. במידה והמשיך העובד לעבוד באותו מקום עבודה נשמרות זכויותיו ואין הוא צריך להוכיח לשם כך כי נוצר חוזה עבודה חדש בינו לבין המעביד החדש או שהוסכם במפורש על שמירת הזכויות. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.