ניוד ימי מחלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • משה אליאס

    נשלח ע"ימשה אליאס 21:31, 7 בנובמבר 2015

    שלום, אני בוחן אפשרות לעבור מקום עבודה לאחר 15 שנה . המעביד הנוכחי אפשר צבירת ימי מחלה וכיום יש לי יתרה של 88 ימים . הייתי רוצה לבקש מהמעביד החדש להתחיל מאותה יתרה - האם מקובל ? האם אפשרי ? אם כן מה המשמעות הכספית של המעביד החדש בהתחייבות כזו ? תודה

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    08:17, 8 בנובמבר 2015

    על פי סעיף 4(א) לחוק דמי מחלה, תקופת הזכאות לדמי מחלה לא תעלה על תקופה מצטברת של 90 יום אצל אותו מעסיק או באותו מקום עבודה, בניכוי התקופה שבעדה קיבל העובד דמי מחלה על פי חוק זה.
    בהתאם לנתונים, ככל ומדובר במעסיק חדש, הרי שלא ניתן "להעביר" ימי מחלה, אלא אם תגיע להסדר מיטיב אחר עם המעסיק.

    תגובה
  • 13:38, 8 בנובמבר 2015

    הסדר מיטיב אומר שהמעסיק רשאי להשאיר לי יתרת פתיחה של 88 ימי מחלה? אם כן האם יש משמעות כלכלית מבחינתו ? כמו הפרשות כספיות לטובת מימוש זכות זו?

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.