קבלת פיצויים למרות שלא עבדתי שנה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • meital

  נשלח ע"יmeital 20:13, 13 בדצמבר 2015

  שלום, עבדתי אצל מעסיק 8 חודשים בדיוק ופוטרתי. השכר בסיס שלי 8000 ש"ח ברוטו+ 20000 בונוס +-. במהלך התקופה הזו הבונוסים היו בערך קבועים. 1. האם אני זכאית לתשלום פיצויים למרות שלא עבדתי שנה? 2. במידה וכן מה אחוז הפיצויים שאני אמורה לקבל ממנו? 3. לפי איזה שכר? בסיס? בסיס + בונוסים? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:18, 21 בדצמבר 2015

  במקרה של פיטורים בסמוך לתום שנת עבודה, קיימת חזקה כי הפיטורים נעשו במטרה להתחמק מחובת תשלום פיצויי הפיטורים. נטל ההוכחה לסתור את החזקה הוא על המעסיק, אשר עליו להוכיח, באמצעות ראיות מהימנות, כי מניעים אחרים הביאו אותו לפטר את העובד. מעסיק שמעסיק עובדים בפרקי זמן הקרובים לשנה ומסיים את העסקתם ללא קשר לתפקודם או לצרכי העבודה ומקבל עובדים חדשים במקום, גם אם תקופת ההעסקה היא 9 חוד', יש מקום לפסוק פיצויי פיטורים. המקרה שלך הוא מקרה גבולי.מאוד, אשר נסיבותיו אינן מפורטות. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני בנושא. ככלל, פיטורי עובד מתחת לתקופה של שנה, למעט האמור לעיל, איננה מזכה בפיצויי פיטורים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.