שאלה חשובה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • עו"ד צעיר

    נשלח ע"יעו"ד צעיר 11:43, 29 בדצמבר 2015

    שלום. אני עובד ומקבל שכר גלובלי של 7000 שח. במידה ואני חולה האם במקרים כאלה אני אקבל בלאו הכי 7000 שח אפילו אם נעדרתי יומיים מהעבודה? או שבמקרים כאלו חוק מחלה חל גם עליי ואז יורד לי יחסית מהמשכורת בהתאם לימי המחלה שקיבלתי? תודה

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    11:01, 30 בדצמבר 2015

    על פי סעיף 2 לחוק דמי מחלה, התשל"ו – 1976 עובד זכאי לקבל מחצית מדמי המחלה רק בעד הימים השני והשלישי להיעדרו ותשלום מלא החל מהיום הרביעי. דמי המחלה יהיו בגובה שכר העבודה שהיה העובד זכאי לקבל אילו המשיך בעבודתו. בהיעדר הסדר מיטיב אחר לעובד, אין חובת תשלום למעסיק עבור יום המחלה הראשון. ימי המחלה מנוכים משכרך בהתאם לאמור לעיל.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.