הפסקת הטבה שעד כה היה נהוג לקבל במקום העבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 15:16, 5 בפברואר 2016

  במשך שנים נהגו לאפשר לנו נסיעה בכביש 6 גם שלא בשעות העבודה על חשבון המעסיק (מדובר ברכב חברה צמוד לעובד). לאחרונה קיבלנו הודעה שנוהל זה מופסק וכן איסורים והגבלות נוספות כמו איסור נסיעה לאילת ברכב חברה, איסור לנהוג ע"י בן/בת זוג (מה שהיה מותר עד כה). האם הדבר תקין או שמדובר בהרעת תנאי עבודה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:14, 7 בפברואר 2016

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. במקרה הנ"ל ייתכן ושלילת הטבה תיחשב להרעת תנאים, ואולם יש להתייחס לכל מקרה לגופו.
  כך למשל, אם הרכב ניתן לצורך ביצוע תפקיד (ככלי עבודה) והשימוש של העובד לעיתים ברכב לצרכיו הפרטיים הינו טפל לעיקר, נראה כי שלילת ההטבה של העובד לא תהווה הרעה מוחשית בתנאי עבודה.
  בכל מקרה, אם מדובר בהרעת תנאים יש צורך לתת למעסיק אפשרות לתקן את ההרעה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.