הודעה מוקדמת לפיטורים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • תומר

נשלח ע"יתומר 13:56, 11 בפברואר 2016

אני עובד בחברה כבר 11 חודשים לפי המשכורת האחרונה ונחשב לעובד יומי לפי דעתי כי זה משמרות למרות שזאת משרה מלאה של 5-6 משמרות בשבוע. אמור להערך לי שימוע לפני פיטורים ורציתי לדעת כמה דברים 1) הבנתי שמגיע לי לקבל את כל המידע והמסמכים לפני השימוע מאותו רגע שקיבלתי אותם כמה זמן זה "זמן סביר" שאני יכול לבקש כדי לעבור על הטענות של הצד השני ואפילו להפגש עם עורך דין? 2)מרגע הודעת השימוע ועד השימוע האם אני זכאי לקבל שכר?וגם מרגע השימוע ועד ההחלטה האם גם אז אני זכאי לקבל שכר? 3)חוק ההודעה המוקדמת לגבי טוען שמגיע לי 11 ימי הודעה מוקדמת השאלה שלי זה האם מרגע הודעת הפיטורים אני נחשב מפוטר או רק אחרי 11 ימים אלו?וגם האם 11 ימים אלו הם רק ימי עבודה (ראשון-חמישי) או כולל שישי-שבת?..אני בדיוק נמצא בשלב של סיום שנת עבודה והמעביד לפי דעתי רוצה לחסוך לחברה את תשלום הפיצויים ולפטר אותי לפני שאני מסיים את השנה הראשונה (שיוצא בדיוק עוד 3 שבועות מהיום)

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

10:03, 15 בפברואר 2016

ככלל, על המעסיק להודיע לעובד על השימוע זמן סביר לפני עריכתו. בית הדין הארצי לא קבע מספר מדויק של ימים אשר ייחשבו כזמן סביר. בהתאם לפסיקה, נראה כי זמן סביר לפני שימוע יהיה מספר ימים, בהם תינתן לעובד אפשרות לבדוק את הטענות כנגדו ולהכין את טיעוניו, לרבות באמצעות פנייה לעורך דין.
    חשוב מאד לדעת, כי קיים הבדל בין פיטורים לבין מועד כניסת הפיטורים לתוקף. פיטורים הם עצם ההודעה עצמה ("אתה מפוטר"). אך מועד כניסת הפיטורים לתוקף הוא מועד סיום יחסי עבודה בפועל, שהוא יום עבודתו האחרון של העובד, אשר לרוב מגיע לאחר מספר ימים, או אפילו לאחר חודש שלם מיום הודעת הפיטורים. משך הזמן שיחלוף בין הודעת הפיטורים למועד סיום יחסי עבודה, והשאלה אם יימשך מספר ימים או חודש שלם, תלוי בוותק של העובד במקום העבודה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.