מעסיק שלא רוצה לספק תלוש משכורת על עבודה בחודש ינואר 2016 - פורום דיני עבודה

• לילך נשלח ע"ילילך 08:56, 15 בפברואר 2016

שלום רב, עבדתי במכבסה במשך 7-8 חודשים כאשר המשמרת האחרונה שלי הייתה ביום מסוים בחודש ינואר 2016. לאחר ששמתי לב שלא קיבלתי את המשכורת עבור חודש ינואר יצרתי קשר עם הבעלים של המכבסה על מנת לברר את העניין. לטענתו, הוא "פיספס אותי" והוא ייתן לי את מה שמגיע לי אך ללא תלוש שכר אלא במזומן,צ'ק,העברה בנקאית וכו'. כשהסברתי לו שאני זקוקה לתלוש שכר הן עבור ביטוח לאומי(ככל אדם ובפרט כסטודנטית-והסברתי לו שאצטרך לשלם 126 ש"ח ביטוח לאומי למרות שעבדתי!) והן עבור מלגות שונות שאני מגישה. הוא טען שהוא לא עדכנתי אותו בכוונותיי וכי הוא לא יוכל לספק לי תלוש שכר ,אלא אם כן אגיד לו שאני ממשיכה לעבוד ואז אין בעיה ואני צריכה למלא טופס 101. עניתי כי אני לא מעוניינת להמשיך לעבוד במקום והוא סיכם את העניין בכך שלא יוצא לי תלוש וישאיר כסף במזומן במכבסה שאבוא לקחת. האם אני יכולה לתבוע אותו על הלנת שכר?למרות שהוא ייתן לי את כספי אך לא יספק לי תלוש שכר עבור חודש ינואר? אשמח גם לעצה כיצד להמשיך הלאה. תודה רבה,לילך. **השיחה ביני לבין המעסיק מוקלטת ונמצאת אצלי.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

09:20, 16 בפברואר 2016

במסגרת תיקון 24 לחוק הגנת השכר נקבע, בין היתר, כי מעסיק אשר לא ימסור לעובד תלוש שכר כלל ו/או לא ימסור לעובד תלוש השכר המפרט את הרכיבים הקבועים בתוספת לחוק הגנת השכר מסתכן בתשלום של פיצויי כספי בסך של 5,000 ₪ עבור כל תלוש שכר שלא נמסר כדין, וזאת, ללא הוכחת כל נזק מצידו של העובד. כמו כן, נקבע כי בתביעות מסוימות יועבר נטל ההוכחה לכתפי המעסיק אשר לא מסר כראוי את תלושי השכר לידי העובד.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.