מעסיק דורש ויתור על סודיות רפואית - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 09:47, 18 בפברואר 2016

  האמת זה חוקי מבחינת המעסיק להתנות את הקבלה שלי לעבודה בחתימה על ויתור סודיות רפואית מכל בית חולים/קופ"ח או כל מוסד רפואי אחר?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  13:37, 21 בפברואר 2016

  ברוב המקרים, מעסיקים אינם רשאים לדרוש מהעובד חתימה על טופס ויתור על סודיות רפואית, אולם קיימים מקרים בהם החוק מתיר למעסיק לדרוש מעובד לעבור בדיקות רפואיות ולמסור פרטים על מצב בריאותו. כך, למשל, עובד מדינה חייב לעבור בדיקה רפואית כתנאי קבלה לעבודה, או כאשר יש חשש שעבודתו נפגעת כתוצאה ממצבו הרפואי. גם עובד מדינה המבקש לפרוש לגמלאות טרם הזמן, מסיבות בריאותיות, ניתן לחייבו בבדיקות רפואיות. בנוסף, עובד תעשייה חייב למסור למעסיק, עם כניסתו לעבודה, פרטים על מצב בריאותו על מנת לוודא שהוא מסוגל לבצע את עבודתו. נער מתחת לגיל 18 חייב להציג בדיקה רפואית כתנאי להעסקתו. כמו כן, נדרשים לבצע בדיקות רפואיות גם עובדים זרים, עובדים בבתי-אוכל, עובדים ‏בייצור מזון, בבתי ספר ובספנות. בנוסף, כל‏ עובד המבקש דמי מחלה חייב להמציא למעבידו תעודה רפואית

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.