האם מדובר בהתפטרות בדין מפוטר? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שולי

  נשלח ע"ישולי 21:22, 21 בפברואר 2016

  אחותי חלתה בסרטן וגיסי החליט להתפטר מעבודתו כדי לטפל בה ובילדים.הוא הגיש הודעה מוקדמת והמעסיק מצידו התייעץ עם עו"ד והציע לגיסי לעבוד כל יום שעתיים פחות. בגדול הוא עובד בהיי טק מסביב לשעון והרבה שעות נוספות ללא תשלום ואין הדבר ריאלי. המעסיק לא שש לשלם פיצויי פיטורין. מה קורה אם גיסי למרות כביכול ההטבה של לסיים כל יום מוקדם יותר מחליט להתפטר. האם זכאי לפיצויים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:44, 28 בפברואר 2016

  ס' 6 לחוק פיצויי פיטורים קובע שאם התפטר העובד עקב מחלתו או מחלת בן משפחתו, אשר מצדיקים את ההתפטרות, רואים לעניין פיצויי פיטורים את התפטרותו כפיטורים. ; נקודות חשובות: אין צורך בקשר סיבתי כלשהו בין העבודה לבין מצב הבריאות.; יש לאפשר למעסיק להציע תנאי עבודה אשר יתאימו למצבו הרפואי של העובד; המצב הרפואי הוא המניע להתפטרות או אחד המניעים הממשיים; די בקביעתו של רופא מוסמך אף אם רופאים אחרים היו קובעים אחרת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.