משרת אמון ושעות נוספות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ירדן

  נשלח ע"יירדן 13:30, 25 במרץ 2016

  בחוזה עבודה בין סמנכ"ל כספים בארגון נרשם: ההיקף משרה א-ה שעות 7:30 ועד 18:00 , העובד מצהיר שידוע לו שהתפקיד הינו משרת אמון כהגדרתו בחוק שעות עבודה ומנוחה וחוק שעות עבודה ומנוחה לא חל עליו, והוא לא יהיה זכאי לתמורה נוספת בגין שעות נוספות אף אם יעבוד מעבר לשעות שסוכם. שכרו של העובד הינו שכר גבוה כמקובל בתפקידים כאלו והמפעל הינו מפעל תעשייתי. העובד מחתים שעון נוכחות ויש לו דוח שעון האם הוא יכול לדרוש תשלום של שעות נוספות מעבר ל-186 שעות חודשיות ע"פ חוק? אע"פ שחתם שלא יהיה זכאי? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:59, 27 במרץ 2016

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. ככלל, חוק שעות עבודה ומנוחה הינו חוק קוגנטי, אשר לא ניתן להתנות עליו, אלא בכפוף לחריגים בחוק, ובאישור שר העבודה. אחד החריגים לחוק מדבר על עובדים בתפקידי הנהלה או בתפקידים הדורשים מידה מיוחדת של אמון אישי. לכן, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.