האם מותר לנכות לעובד על הפסדים של חופש ללא אישור - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • משה

    נשלח ע"ימשה 14:38, 13 במאי 2016

    שלום - עובדת בקליניקה לקחה יום חופש ללא אישור וביטלה את כל הטיפולים השבועיים לאותו יום. כתוצאה נעשה נזק כלכלי לקליניקה עבור הפסדים של אותם טיפולים. האם מותר לנכות לעובדת על הסכום ההפסד שגרמה לקליניקה? תודה!

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    08:59, 15 במאי 2016

    בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. ככלל, המעסיק הוא אשר קובע את מועדי החופשה, כאשר סעיף 25 לחוק הגנת השכר קובע מה ניתן ומה אסור לנכות משכרו של העובד.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.