רכב צמוד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • פיני

  נשלח ע"יפיני 19:17, 16 במאי 2016

  יש לי רכב צמוד מהעבודה נוצרה בעיה לרכב סמוך לטיפול שהוא צריך לעבור . המוסך לא תיקן את הבעיה ואני נשארתי איתה לאחר תלונות חוסרות ונשנות ללא מענה דיברתי עם האחראי עלי והוא אמר אם זה רכב לא בטיחותי לא לסוע עליו מכך . האם עלי לקבל רכב חלופי ? אם זה פוגע לי ביום עבודה האם עליו לשלם לי? בתלוש מופיע לי שווי רכב ואני משלם גילום מס עליו ועצם העובדה שאין לי רכב אני לא יכול להגיע לעבודה מועסק בחברת הנדסה ועובד בפועל במפעל

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  12:01, 24 במאי 2016

  תנאי השימוש ברכב שניתן ממקום העבודה נקבעים לפי ההסכמה הספציפית עם המעסיק בכל מקרה לגופו. הסכמה מחייבת יכולה להיות גם נוהג במקום העבודה או ההסדר שהתקיים בפועל. בהעדר תנאים ברורים, נקודת המוצא היא כי הרכב נמסר לשימוש לפי צרכי המעסיק ולכן המעסיק זכאי לדרוש את החזר הרכב בתקופה בה העובד אינו עומד לרשות מקום העבודה כגון חופשות, מחלה וכדומה. לעניין חוזה ההעסקה הנחתם בין הצדדים יש השלכות רבות לכך. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.