התפטרות לאחר חזרה לעבודה מחופשת לידה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • דנה

    נשלח ע"ידנה 08:03, 21 במאי 2016

    במידה והחוזה העבודה שלי הסתיים לפני שיצאתי לחופשת לידה ועכשיו חזרתי לעבודה ומעוניינת להתפטר, האם עדיין מגיע לי דמי הפיצויים למרות שהחוזה הסתיים?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    09:22, 22 במאי 2016

    בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. ככלל, סעיף 7(א) לחוק פיצויי פיטורים קובע כי עובדת שהתפטרה, תוך 9 חודשים מיום שילדה, על מנת לטפל בילדה, יראו את התפטרותה כפיטורים. היות ומדובר בחוזה לתקופה קצובה יש לבדוק האם עבדת מעל 12 חודשים או פחות, משך תקופת החוזה וכו'.

    תגובה
  • 21:46, 24 במאי 2016

    במידה וחוזה העבודה הסתיים ואני אני עובד עדיין בחברה כרגיל. האם אני אהיה זכאי לפיצויים במידה ויפטרו אותי? ובנוסף האם אני זכאי לפיצויים במידה ואני מתפטר? אני עובד בחברה מעל שנה.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.