לא מקבלת תשלום על ביגוד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אפרת לוי

  נשלח ע"יאפרת לוי 18:06, 23 במאי 2016

  אני עובדת 3 שנים בחברה למתנסים באזור במעון שאלתי מדוע אינני מקבלת תשלום עבור ביגוד התשובה שקיבלתי היתה את עובדת שעתית ולא מגיע לך רציתי לדעת אם זה נכון ומה עושים היקף השעות שלי הוא 183 שעות בחודש אשמח לתשובה בנושא תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:29, 24 במאי 2016

  דמי ביגוד הם סכומי כסף המשולמים באופן שנתי לעובד על מנת שיוכל לרכוש לעצמו פריטי ביגוד והנעלה. יחד עם זאת, דמי הביגוד יכולים להינתן לעובד באופן פיזי, כלומר המעביד ירכוש את פריטי ההנעלה והביגוד וימסור אותם לעובדיו. הזכות הסוציאלית לקבלת דמי ביגוד נמנית על מארג זכויות עובדים אך אינה חלה על כל העובדים המשק אלא רק על אלה שכפופים להסכם קיבוצי, הסכם עבודה אישי ו/או לצו ההרחבה המורה על מתן הזכות האמורה לעובד.
  לעניין שאלתך, כל עובד זכאי לבגדי עבודה, בהתאם לכללי הבטיחות בעבודה, ובהתאם להסכם הקיבוצי שחל על מזמין העבודה או ההסכם הקיבוצי שחל בענף הספציפי שבו הוא מועסק או צו ההרחבה שחל עליו, ללא קשר אם הוא עובד שעתי או עובד במשכורת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.