התפטרות עקב מעבר למקום מרוחק ממקום העבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • קרן

נשלח ע"יקרן 13:50, 7 ביוני 2016

בוקר טוב מקרה קצת ארוך... אני עובדת במקום עבודתי קרוב ל 10 שנים. במהלך השנים הללו עשיתי הפסקה והתפטרתי ממקום העבודה. יש לציין כי גם במהלך ה"הפסקה" שעשיתי, עבדתי במשרד במשך כחודשיים כמחליפה. זמן ההפסקה ארך כחצי שנה אבל כמו שכתבתי, במהלך החצי שנה הזאת עבדתי במשרד משהו כמו חודשיים. חזרתי למקום העבודה וכאמור, הפז"מ הכללי הוא כמעט 10 שנים. שאלתי היא כזאת: עברתי לפני כשנה וחצי לאזור הצפון ואני עדיין עושה נסיעות לתל אביב. אני מבינה שניתן לקבל פיצויים גם אם אני מתפטרת בגלל מעבר למקום מגורים רחוק. השאלה היא האם אקבל פיצויים רק מתאריך חזרתי למקום העבודה או אקבל פיצויים עבור כל 10 שנות עבודתי במשרד? פשוט קראתי קצת והבנתי שבמידה והפסקת עבודה לא הגיעה לחצי שנה, עדיין ניתן לקבל פיצויים בגין כל תקופת עבודתי הכוללת. האם זה נכון? תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

15:55, 8 ביוני 2016

סעיף 2(9) לחוק פיצויי פיטורים קובע כי "הפסקה ארעית ללא ניתוק יחסי עובד ומעביד או הפסקה תוך ניתוק יחסי עובד ומעביד שאינה עולה על שישה חודשים" - לא תנתק את הרציפות בעבודה לענין סעיף 1 לחוק פיצויי פיטורים (שקובע זכאות לפיצויים לעובד שעבד שנה אחת ברציפות, ועובד עונתי - 2 עונות בשתי שנים רצופות - ופוטר.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.