הפרשות סוציאליות בחודש שלאחר ההודעה המוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • גיורא

  נשלח ע"יגיורא 16:11, 11 ביוני 2016

  שלום, פוטרתי אחרי שנה וחצי במקום העבודה. קיבלתי שווי שכר חודשי לאחר ההודעה אך ללא הפרשות סוציאליות בטענה שיחסי עובד מעביד הסתיימו ביום ההודעה. הועסקתי לפי חוזה אישי בו מפורטים כל ההפרשות ותשלומים (כולל הפרשות סוציאליות). החוזה קובע שכל צד יכול לסיים אותו בהתראה של 30 יום לפחות. האם המעסיק יכול למרות החוזה, להחליט שיחסי עובד מעביד מסתיימים באופן מיידי ולא לשלם הפרשות סוציאליות כפי שמפורטות בחוזה? האם החוק בעניין ההודעה המוקדמת פועל לטובת המעסיק ונמצא מעל החוזה? תודה, גיורא

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:09, 13 ביוני 2016

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. ככלל, אם העובד מועסק בתקופת ההודעה המוקדמת על המעסיק לשלם לו את כל התנאים הנלווים שהיו לו בתקופת עבודתו, לרבות פנסיה חופשה הבראה וכדומה. לעומת זאת אם המעסיק משלם חלף הודעה מוקדמת (העובד מקבל תשלום אך לא מועסק בפועל) העובד אינו זכאי לתנאים הנלווים, אלא אם יש הוראה אחרת בהסכם קיבוצי/צו הרחבה/חוזה אישי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.