יציאה לחופשה שנתית מאולצת באוגוסט - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • דור

נשלח ע"ידור 12:33, 13 ביוני 2016

שלום אני שכיר ועבוד במקום עבודתי כ 3 שנים המעביד רוצה להוציא אותנו לחופשה שנתית באוגוסט הקרוב למשך שבוע , בחוזה שלי לא מצוין שיש חופשה שנתית באוגוסט הבעיה היא כמובן שבחוזה שלי אנחנו לא עובדים בחול המועד פסח וסוכות ורב ימי החופשה מנוצלים על ימי חול המועד האם המעביד יכול לחייב אותי לקחת ימי חופש מאולץ למרות שאין לי מספיק ימי חופשה , או לחלופין היה לי מספיק ימי חופש לחופש המאולץ באוגוסט , למעשה לא יישאר חופש לסוכות האם יש חוק לגבי הנושא הנ"ל

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

14:14, 14 ביוני 2016

המעסיק הוא אשר קובע את מועדי החופשה. החופשה תהיה רצופה, אלא שבהסכמת העובד והמעסיק ובאישור ועד העובדים במקום, אם ישנו, אפשר לחלקה, ובלבד, שפרק אחד ממנה יהיה לפחות שבעה ימים. המעסיק אינו רשאי להוציא את העובד ללא הסכמתו לחופשה ללא תשלום. מעסיק המאלץ את עובדו לצאת לחופשה ללא תשלום, המעסיק חייב לשלם את ימי החופשה והעובד רשאי לראות עצמו כמפוטר ולדרוש פיצויי פיטורים

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.