פיצוי בגין הלנת שכר עקב אי תשלום קצבה מביטוח פנסיוני - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • דניאל

נשלח ע"ידניאל 15:14, 10 ביולי 2016

פרשתי לפנסיית זקנה ב-1/3/2016. יש לי פוליסת ביטוח מנהלים בחברת כלל. מילאתי את כל המסמכים לקבלת קצבה במהלך חודשים ינואר ופברואר 2016 והבאתי אישורי פ"ש. לאחר חודש שלחו לי מכלל שוב מסמכים אחרים וגם אותם מילאתי והחזרתי מיד. למרות זאת - עד היום - 10/7/2016 לא קיבלתי ולו אגורה אחת מחברת כלל בגין הפנסיה שלי. גם פניות חוזרות ונשנות לסוכן הביטוח, לחברת כלל ולמעסיק - לא הניבו פרי. חברת כלל לא הואילה אפילו לשלם מקדמה על חשבון הקצבה המגיעה לי - עד שתגמור את כל הבירוקרטיה הפנימית שלה. להבנתי פנסיה היא חלופת שכר שכן היא אמורה לפרנס אותי במקום המשכורת ששולמה בתקופה שעבדתי. האם ניתן לתבוע את חברת כלל על הלנת שכר? האם ניתן לתבוע גם פיצוי לפי חוק הלנת שכר?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

09:19, 11 ביולי 2016

בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. ככלל, סעיף 16א(3) לחוק הגנת השכר קובע כי לא יראו קצבה כמולנת לגבי קצבת פרישה שמשלמת קופת גמל לעובד שפרש מעבודתו - עד תום החודש שלאחר החודש שבו נסתיימו מאה ושמונים ימים מיום שהעובד או המעסיק הגיש את הבקשה לקצבה לקופת גמל.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.