חל"ת לאחר חופשת לידה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שרון

נשלח ע"ישרון 14:37, 7 באוגוסט 2016

שלום, אשמח אם תעזרו לי במספר שאלות אני עובדת במקום עבודתי ברציפות מזה שנת 2011 במגזר הפרטי, ילדתי ב-21/3/16 תאומות ברצוני לצאת לחל"ת אך לא ברור לי לכמה שבועות אני זכאית. אני חד הורית לכמה ימי מחלה אני יהיה זכאית 8 לי ו-8 לתאומות או יותר?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

16:14, 7 באוגוסט 2016

עובדת שעבדה אצל המעסיק שלה או באותו מקום עבודה 24 חודשים לפחות עד תחילת הלידה, רשאית לצאת לאחר חופשת הלידה לחופשה ללא תשלום. משך חופשה ללא תשלום לאחר חופשת לידה הוא רבע ממספר החודשים שעבדה אצל המעסיק או באותו מקום עבודה, אך בסך הכל לא יותר מ- 12 חודשים. חופשה זו, איננה מזכה את העובדת בתשלום כלשהו, ואינה נמנית לענין זכויות הותק של העובדת. אם העובדת יצאה לחופשה ללא תשלום ומעונינת לקצרה, יכול המעסיק לדחות את חזרתה לעבודה ב- 4 שבועות לכל היותר.
    עובד זכאי לזקוף עד 8 ימי מחלה בשנה בשל מחלת ילד, ולהורה יחיד עד 16 ימים בשנה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.