תום תקופת חוזה עבודה. - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • דודי

נשלח ע"ידודי 21:37, 22 במרץ 2012

שלום לך. אני עובד במפעל ייצור משנת 2003 ועד היום.בתחילת עבודתי חתמתי על "כתב העסקה כעובד זמני" ובו בין היתר הסעיף הנ"ל "תקופת עבודתך אינה קצובה אך לא תעלה על 5 שנים וניתנת לסיום ע"י כל צד בכל עת ובהודעה מוקדמת" מאז עברו כ-8 וחצי שנים. הזכיר כי במקום העבודה קיים הסכם קיבוצי לרוב עובדי המפעל. שאלתי: האם לאחר תום 5 שנים ולאחר וותק של 8 וחצי שנים.(3 וחצי שנים לאחר תום התקופה)מגיע לי הזכות להיחשב כעובד מן המניין דהיינו עובד קבוע בהסכם הקיבוצי.האם יש באפשרותי מבחינה חוקית לדרוש כי גם עליי יכול ההסכם הקיבוצי!!! אציין כי אם תום תקופת ה- שנים לא פנו אליי בדרישה לחידוש החוזה או לשנותו. היום לאחר 8.5 שנים כעובד בשכר מינימום אני חושב כי הגיע הזמן לדרוש את זכויותיי כחוק ואם החוק עומד לצידי בעניין. תשובתך אודה.תודה רבה.

השב
  • 23:40, 24 במרץ 2012

ככל הנראה ההסכם הקיבוצי במקום עבודתך קובע שעובד זמני יקלט כקבוע לאחר חמש שנות עבודה. לאור האמור יכול שלאור הוותק שלך אתה יכול לדרוש מהמעסיק לקלוט אותך בעבודה בעובד מן המניין.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.