ימי מחלה - מכסה ותשלום... - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אור

נשלח ע"יאור 15:38, 14 במאי 2012

שלום, אני עובדת גלובלי, 5 ימים בשבוע 7 שעות יומיות והבוס שלי מחשיב לי את זה בתלוש למשרה מלאה. חודש שעבר נעדרתי מהעבודה יום אחד עקב מחלה ובתלוש השכר שלי ראיתי שהורידו לי כסף עבור היום מחלה הזה כמעט 300 ש"ח וגם הורידו לי יום מחלה ממכסת ימי המחלה. האם זה נכון? האם זה אפשר גם להוריד לי כסף וגם להוריד לי מהמכסה? תודה רבה אור

השב
  • 23:47, 15 במאי 2012

ע"פ חוק דמי מחלה אין המעסיק מחויב לשלם בגין יום ההיעדרות הראשון עם זאת כל יום היעדרות בגין מחלה מחויב מתוך מכסת ימי המחלה העומדים לרשותך.

תגובה
  • 04:08, 19 במאי 2012

אם כך הדבר,
    1)האם זכאי העובד שלא להביא אישור מחלה להעדרות בת יום אחד ,ולבקש שיקזזו יום ממכסת ימי החופש שלו?

2)במקרה והעובד מועסק במשרה חלקית ועבודה זורמת ומצטברת אל ועל שולחנו בזמן העדרותו היות ורק הוא יכול\רשאי לבצעה.
    האם רשאי המעביד לצפות שהעובד ידביק את הפער שנוצר, בכך שיעבוד יותר שעות בימים שלאחר ההעדרות
    וזאת ללא תשלום בגין השעות העודפות?
    ז"א האם מותר למעביד להוריד משכר העובד בימי העדרותו(חופש\מחלה),אך לא לשלם לעובד בעבור השעות בהם הוא משלים את הפער?

אודה מאוד על תשובתך
    בטינה

תגובה
  • 22:19, 27 במאי 2012

אין זכאות של עובד להעדר מהעבודה ללא אישורים מתאימים מדובר בעברת משמעת. למעסיק אין זכאות להוריד בשכר משעות שמבוצעות בפועל.

תגובה
  • 15:23, 20 במאי 2012

הסבר:
    כלומר המעסיק יכול גם להוריד לי כסף מהמשכורת עבור יום מחלה וגם להוריד לי מהמכסה המצטרברת של ימי המחלה?
    אין אפשרות שהוא רק יוריד לי מהמכסה של ימי המחלה ולא יוריד לי כסף מהמשכורת???

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.