שכר שווה בין עובדת ועובדת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אילת

נשלח ע"יאילת 06:29, 26 במאי 2012

שלום רב, אני עובדת במקום עבודה כבר שנתיים כמנהלת חשבונות, ויחד איתי עובדת מנהלת חשבונות נוספת שעבדה עד לא מזמן דרך קבלן שירות ולפני חודשיים קלטו אותה לעבודה דרך החברה (התחילה לקבל שכר מהחברה ולא מהקבלן). גילית שהיא מקבלת שכר יותר גבוה ממני למרות ששתינו מנהלות חשבונות בחברה (אך כל אחת אחראית על תחום אחר) ורציתי לדעת האם זה חוקי, יש אומנם חוק המחייב שכר שווה בין עובד לעובדת, אך מה קורה כאשר מדובר בשתי עובדות? אודה על תשובתך.

השב
  • 06:52, 29 במאי 2012

בד"כ בחברות קטנות, שלא עובדות עם תקנים לכל אחד חוזה אישי, וזה סוג של 'מלחמה' ..
    מבחינת החוק, הוא סוגר איתך חוזה ואת מקבלת את החוזה, איתה הוא סוגר חוזה אחר ולפי השיקולים שלו מותר לו לשלם לה יותר.
    בהנחה ושתיכן טובות באותה רמה ועושות תחום עם רמת קושי שווה יכול להיות ששוה לך לפנות למעסיק ולבקש העלאה, שכן אם הוא מוכן לשלם לה סכום כזה כנראה גם לך הוא יסכים.
    בהצלחה.!

http://www.xn--8dbcaika2a4cskmve.co.il

תגובה
  • 08:47, 29 במאי 2012

תודה על תשובתך. מקום העבודה שלי הוא ציבורי וכל החלטה על השכר צריכה לעבור אישור דריקטוריון והמנהל שלי אומר שכרגע הם לא מאשרים תוספת שכר לאף עובד. אין לי הרבה מה לעשות.

תגובה
  • 18:24, 29 במאי 2012

באם מקום העבודה ציבורי יש לבדוק לעומק מה הבסיס החוקי לגובה התשלומים המשולמים ובאיזה אופן משולמים התשלומים מבחינה חישובית כלכלית. באם ימצא שבסיס החישוב הוא לפי אפליה אסורה שאז כמובן ניתן לפנות לבית הדין לעבודה בעניין.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.