הפרשות לקרן פנסיה בדיעבד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • עינבל

נשלח ע"יעינבל 16:15, 9 ביולי 2012

אני עובדת במסעדה במשמרות מזה כשנה וארבעה חודשים. בשבוע שעבר נערך לי שימוע ופוטרתי. המעביד לא עשה לי קרן פנסיה עד כה. שאלתי היא - האם הוא חייב לעושת לי קרן פנסיה כעת גם כשאני מפוטרת או שאני יכולה לוותר על זה?כלומר, האם אני יכולה לוותר על ההפרשות בדיעבד מכיוון שגם הוא צריך היה להפריש וגם אני (הוא אומר שאני צריכה גם לתת את חלקי)? או שמגיע לי רק החלק שהוא היה צריך להפריש לי? ברור שפיצויי פיטורין אני אקבל כחוק (כך הובטח לי) תודה רבה!

השב
  • 11:50, 16 ביולי 2012

ייתכן כי מעסיקך יוכל עדיין להפריש לקרן הפנסיה בגין השנה האחרונה. במידה והינך מתכוונת לתבוע את מעסיקך בגין אי הפרשה לקרן הפנסיה, התביעה הינה בגין הפרשות המעביד. באשר לחלקך, סביר כי תידרשי לשלים ישירות לקרן את הסכומים החסרים.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.