קבלת פיצויים בעת הגעה לגיל פרישה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שטרן

נשלח ע"ישטרן 11:40, 18 בספטמבר 2012

הגעתי לגיל 67 לפני מספר חודשים. אני מועסק כעובד קבלן בתפקיד שומר בבניין. מנהל החברה מעוניין כי אני יעבור לעבוד בבניין אחר. אני אינני מעוניין בכך ומעדיף לפרוש לגמלאות. האם אני זכאי לדרוש לקבל את כספי הפיצויים המופקדים על ידי המעסיק גם במקרה בו אני בוחר להפסיק לעבוד ולא עקב פיטורין? האם אני צריך את הסכמת המעביד לשחרר את הפיצויים מחברת הביטוח גם כאשר הגעתי לגיל 67?

השב
  • 14:48, 24 בספטמבר 2012

בהתאם לסעיף 11(ה) לחוק פיצויי פיטורין, התפטרות לאחר הגעה לגיל פרישה מזכה אותך בפיצויים. עם זאת, במידה וקרן הפנסיה שלך כוללת מרכיב פיצויים, לא תהיה זכאי לתשלום נוסף בעבור פיצויי הפיטורים, למעט במקרים בהם הסכום שהופרש עבור מרכיב הפיצויים אינו מכסה את מלוא הסכום לו הינך זכאי, ואז המעסיק יידרש להשלים את הפיצויי החסרים.

באשר לקבלת מכתב שחרור פוליסה מהמעסיק, אני מציע להפנות שאלה זו לפורום פנסיה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.