כפיפות זמנית - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • רובי

נשלח ע"ירובי 06:05, 27 בספטמבר 2012

שלום מספר חודשים לאחר תחילת עבודתי המנהל הישיר פנה אלי בבקשה שאסכים שאהיה כפיף של מישהו אחר במחלקה וזאת על מנת לקדמו תוך שהוא רומז שאני ממילא לא אקודם. לאחר ששקלתי הבעתי את הסכמתי לבקשתו והעברתי לו מכתב המציין שאני נענה לבקשתו באופן זמני ( מבלי לציין תקופה ) וכי אין לראות בכך הסדר קבע. בינתיים עברו כ- 3 שנים, האיש שאותו רצה המנהל הישיר לקדם אכן קודם ושניהם לא רק שלא גילו הערכה לנכונותי לסייע , הם כנראה פירשו את הסכמתי כ"פרייאר" שניתן להתעמר בו ואכן מאז אני סובל מהתנכלויות והשפלות מצידם. לאור הנ"ל, בכוונתי להעביר לממונה הישיר המקורי מכתב שבו אני מודיע לו שאני מפסיק את ההסדר הזמני הנ"ל וכי הוא אני רואה עצמי כפוף אליו ישירות שוב( כפי שכתוב במכתב פירוט התנאים שקיבלתי בתחילת עבודתי ). שאלתי היא, האם לאור הזמן הרב שעבר, המעסיק יכול לראות בכך הסכמה שלי להסדר הנ"ל כקבוע , או שמא ההסתייגות שכתבתי במכתבי אליו, שאין לראות בהסדר זה כקבוע, מאפשרת לי לפעול ולממש את כוונתי מבלי שהוא יוכל להתנגד לכך באופן חוקי?

השב
  • 08:59, 27 בספטמבר 2012

הסדר עבודה שחל משך תקופה ארוכה בהסכמת הצדדים לרוב יראה כתנאי עבודה חדשים ותהיה בעיה לטעון כנגד תנאים אלו במיוחד לאור ההסכמה הספציפית. עם זאת, ניתן לנסות ולטעון כאמור.

תגובה
  • 17:21, 30 בספטמבר 2012

שלום
    בימים האחרונים נודע לי שהאיש שהסכמתי להיות כפיף שלו עומד להיות מקודם לתפקיד בכיר יותר
    ויחליפו בתפקיד עובד חדש שעומד להתחיל בקרוב בעבודתו וכי בכוונת הממונה הישיר המקורי שלי
    להכפיף אותי לעובד החדש.

האם יכול לעשות זאת למרות האמור במכתבי
    שאין לראות בהסדר זה כקבוע ?

חג שמח

תגובה
  • 01:34, 10 באוקטובר 2012

איני מוצא מניעה משמעותית בנסיבות העניין. מנהל לא חייב להיות העובד הוותיק ביותר במערכת ואי הסכמתך טובה למנהל הישן כמו גם לחדש.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.