חישוב מחדש של השכר לאחר חופשת לידה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מורני

נשלח ע"ימורני 11:37, 29 בספטמבר 2012

בוקר טוב, לפני כשבועיים חזרתי לעבודתי כמנהלת תיקי לקוחות במשרד בו עבדתי. חזרה למשרה מלאה, עם שעת הנקה כחוק. לפי חוזה העבודה שחתמתי (בתחילת העסקתי במשרד), השכר שלי מורכב מ-5000 שח לניהול 5 תיקי לקוחות, וקבלת כל תיק נוסף יזכה אותי ב- 1K עד תקרה של 10K בחודש (בתלוש השכר הם רשומים תחת שכר בסיס ולא בסעיף נפרד). שכרי בשנה וחצי שקדמו ללידה עמד על 10K(וניהלתי מעל 10 תיקים) + בונוס עמידה ביעדים בסך 20% מהשכר = 12Kברוטו. שאלתי היא - האם המעסיק יכול להצמד לחוזה העבודה בינינו ולשלם לי 5000 ברוטו (כי יש לי כרגע רק 5 לקוחות, חזרתי בחודש שרובו חגים), או שהוא צריך לשלם לי את השכר שקדם לחופשת הלידה שלי - 10 ברוטו?

השב
  • 01:38, 10 באוקטובר 2012

המעסיק יכול להיצמד להסכם. תנאי העבודה אינם פועל יוצא של השכר אלא של החוזה עבודה. אולם השאלה הינה מדוע יש רק 5 תיקים האם הדבר תלוי במעסיק.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.