שאלה דחופה בעניין דמי הבראה.תודה. - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • נסים פינטו

  נשלח ע"ינסים פינטו 20:30, 11 באוקטובר 2012

  שלום, אני עובד משרה מלאה בתור אופה במאפיית בונז'ור כבר 6 שנים. רק היום קיבלתי צ'ק עבור הבראה. יש לי מספר שאלות ואשמח מאוד לקבל את עזרתכם בנושא. מהו סכום ההבראה המגיעים לי ע"פ הנתונים הנ"ל? והאם מורדים מהסכום מס הכנסה? חשוב לציין כי התשלום בוצע רק עכשיו (11/10/12) ובנפרד מהמשכורת החודשית שעליה אני כלל לא משלם מס הכנסה (5,000 שקל נטו בחודש). תודה רבה מאוד על עזרכתם. נסים.

  השב
 • 00:26, 15 באוקטובר 2012

  הינך זכאי לדמי הבראה עבור כל שנה החל מהשלמת שנת עבודה ראשונה. בדרך כלל דמי ההבראה משולמים בחודשי הקיץ, אולם ניתן לפצל את דמי ההבראה למספר תשלומים במשך השנה. דמי הבראה המשולמים כתוספת למשכורת, ממוסים כשכר עבודה רגיל.
  חשוב לציין שבמידה והינך מחליט לתבוע את מעסיקך בגין דמי הבראה שלא שולמו, תקופת ההתיישנות כל עוד הינך עובד תהיה 7 שנים. אם תגיש את התביעה לאחר סיום יחסי עובד מעביד תוכל לתבוע בגין שנתיים בלבד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.