היקף המשרה מבחינת שעות עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • פאר

נשלח ע"יפאר 17:42, 12 בנובמבר 2012

שלום רב אני עובד במקום עבודה, שמחייב 9 שעות עבודה, חמישה ימים בשבוע, פלוס 2 ימי שישי לסירוגין במהלך החודש.. המעסיק שלי אינו מוכן לשלם שעות עבודה נוספות בתמורה לימי שישי, שאני עובד.. מחישובי שעות העבודה החודשיות שלי, יוצא שישנם חודשים שאני מגיע ל215- שעות חודשיות (בחודש של 31 יום). שאלתי - האם המעסיק אינו עובר על החוק, בהחלטה החד משמעית, שהוא לא נותן שעות נוספות??? בכבוד רב, אודי

השב
  • 09:36, 18 בנובמבר 2012

הפסקה איננה נכללת במניין שעות העבודה ולכן אורך יום עבודה הכולל בו הפסקה, בשבוע עבודה בן 5 ימים, עשוי להיות תשע וחצי שעות (כולל הפסקה). חשוב לציין כי אורך שבוע עבודה לא אמור לעבור 43 שעות. אם הינך עובר 43 שעות שבועיות ואין לך מספר שעות נוספות גלובליות גלומות בשכר, בהחלט ייתכן כי מגיע לך תוספת תשלום.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.