• מור

נשלח ע"ימור 19:47, 25 בנובמבר 2012

שלום רב, עבדתי במשך חודשיים אצל משווק של חברת סלולאר. בחוזה שנחתם איתי מול המעסיק ישנו סעיף על התחייבות לפרק זמן בחברה: "החברה משקיעה מאמצים רבים בהכשרתם המקצועית של עובדיה ושמחה על כך שבחרת להצטרף לחברה. ההדרכה/הכשרה/הקורס הינו ממין. לאחר עמידה בדרישות הקורס תוסמך לתחילת עבודה. הנך מתחייב לעבוד לפחות מ-3 חודשים עד חצי שנה,מיום תחילת העסקתך. במידה ותעזוב את החברה מרצונך לפני תום תקופה זו,או במידה ותפוטר מחמת חריגה מנהלים/ירידה מכוונת ברמת הביצועים,או בעקבות אי עמידה במסגרת ההעסקה לה התחייבת, לא תוחזר לך עלות הכשרתך על סה"כ 1,500 שח בגין עזיבה." מהכתוב בסעיף זה,לא ברור מהיא תקופת ההתחייבות? חצי שנה? שלושה חודשים?? משלושה חודשים על חצי שנה? ששאלתי את מעסיקיי לפני חתימת החוזה,וביום עזיבתי נאמר לי כי 3 חודשים ראשונים הם ללא התחייבות מכוון שזוהי אינדיקציה של המעסיק/עובד לראות אם הוא מתאים לעבודה. למרות זאת,נלקח ממני סכום של 1500 שקלים על עזיבתי. שאלתי היא האם בהתחשב בניסוח הלא ברור של הסעיף בחוזה/מה שנאמר לי בע"פ היתה אפשרות לקחת לי את הקנס? ובמידה ואגיש תביעה,יש התחשבות במה שנאמר לי או רק בכתוב בחוזה בלבד?

השב
  • 14:47, 29 בנובמבר 2012

היכולת לקנוס עובד שהוכשר בהכשרה מקצועית בגין עזיבה לאחר פרק זמן מסויים תלויה במידתיות הקנס.מידתיות זו נקבעת לפי אורך ההכשרה ועלויות ההכשרה ומידת הזמן שנדרשת לעבוד. במידה והקנס מידתי הוא מותר.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.