הרעת תנאים משמרת לילה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • רועי מונטג

נשלח ע"ירועי מונטג 09:09, 28 בנובמבר 2012

אני עובד בארגון גדול 11 שנים, את כל המשמרות שלי בלילה, בדר"כ מ- 23:00-5:00, האם מקום העבודה יכול להגיד פתאום לכל המדור (10 איש) "אין יותר צורך לעשות את העבודה שאתם עושים בלילה, מעכשיו תעבדו בערב" וכך יקחו מאיתנו את התשלום עבור אותה משמרת לילה שתוריד לי את השכר ב30%? אני יודע שהרעת תנאים מתקיימת במקרה שמעבירים ב"כוח" משמרות וכ"ו כדי לחסוך, אבל פה המקרה הוא שונה כי היתה פעילות ותהליכים מסויימים בלילה שחייבה אותנו לעבוד בשעות האלה ועכשיו אין פעילות ישירה בשעות האלה לכן אין למקום העבודה שום רצון להשאיר אותנו באותם שעות...מה אומר החוק במקרה שכזה תודה מראש

השב
  • 12:32, 2 בדצמבר 2012

ביטול משמרות הלילה לאחר 11 שנה וכתוצאה פגיעה בשכרך מהווה הרעת תנאים אשר בגינה באפשרותך להתפטר בדין מפוטר. עם הינך מעוניין בייעוץ פרטני בעניינך תוכל לשלוח פנייה באמצעות "ייעוץ אישי".

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.