שעות נוספות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • דורית

נשלח ע"ידורית 10:20, 1 בדצמבר 2012

החברה בה אני עובדת משלמת לי שעות נוספות כבר 7 חודשים וכעת הם רוצים להפסיק לשלם לי על שעות נוספות בטענה שהתשלום בגינן ניתן בטעות כי החברה בדר"כ לא משלמת על שעות נוספות. מדובר בשעות שעבדתי מעבר למכסה שאני צריכה שהיא 8 שעות עבודה ביום. מה ניתן לעשות?

השב
  • 14:02, 2 בדצמבר 2012

באם משרתך מוגדרת כך שכל שעה מעבר ל- 8 שעות הינך שעה נוספת וכעת מעוניינים להרע את תנאי עבודתך, תוכלי להתפטר בדין מפוטר. עם זאת אני ממליץ לבדוק היטב האם הסכם ההעסקה שלך הוא באמת ל- 8 שעות ביום. במקום עבודה בו נהוג שבוע מקוצר עובדים 9 שעות ביום ואילו במקום עבודה בו נהוג שבוע עבודה ארוך עובדים 8 שעות ביום.
    עליך לקחת בחשבון כי למעט במקרים של עובד כפיים וכאשר יש הסכם קיבוצי מייטיב, הפסקה לא נכללת בתוך שעות אלו.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.