התפטרות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מעיין

  נשלח ע"ימעיין 01:39, 3 בדצמבר 2012

  שלום. שמי מעיין, סטודנטית בת 26 מבאר שבע. יש לי שאלה ואשמח לקבל תשובה. אני עובדת באותו מקום עבודה כבר כמעט 4 שנים. ב8 חודשים האחרונים מקום עבודתי עבר שינוים שאני מרגישה שמבחינתי זה הרעת תנאים. במסגרת אחוז המשרה שלי אני עובדת 3 ימים בשבוע ועד לפני 8 חודשים כל משמרת הייתה 6.5 שעות. בנוסף, הייתי עובדת בעיקר משמרות ערב שהתחילו בשעה 15 עד השעה 21:30. בתקופה האחרונה מאלצים אותנו לעבוד שעה יותר ולהישאר גם עוד שעה נוספת מעבר כדיי לחזור ללקוחות. מעבר לזה, התחילו לסגור את מקום העבודה בשעה 19 בערב ולכן כבר לא קיימת לי אפשרות למשמרות ערב אלא רק משמרות אמצע שמתחילות מ11 וחצי-12 וחצי וצריך גם להגיע למשמרות האלה כחצי שעה לפניי ולהישאר כשעה וחצי אחרי. ההרעה בתנאים לא נוחה לי וניסיתי לדבר עם הממונים עליי ואני לא מקבלת פתרון. אני שוקלת להתפטר. האם אהיה זכאית לפיצויי פיטורין? אשמח לתשובה. תודה רבה רבה

  השב
 • 13:44, 3 בדצמבר 2012

  על פניו מדובר בהרעת תנאים מהותית. בכפוף למתן התראה לתיקון בפני המעסיק והזדמנות לתקן ניתן יהיה לטעון להתפטרות בדין פיטורין בשל הרעת תנאים מהותית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.