בענין פיצויים לעובד קבלן - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • ישראל

נשלח ע"יישראל 13:00, 3 בדצמבר 2012

ני עובד קבלן שמועסק במקום עבודה נורמלי(לא ניקיון)מזה שנתיים ימים וקצת יותר,מרוויח בסביבות ארבע אלף פחות או יותר. כעת בא אלי האחראי שמעלי(לא של החברה הקבלנית, אלא בחברה שבא אני מועסק)והחליט שב15 לחודש(היום זה ה3 לחודש)אני עוזב את העבודה בגלל שאיחרתי לעבודה... א.יש עילה לפיצויים אם פוטרתי ממקום העסקתי, או שרק אם אפוטר מהחברה הקבלנית בעצם, רק אז אקבל פיצויים ומכתב פיטורים? ב.כמה זמן מראש בעצם צריך להודיע לעובד שמפוטר(או שזה לא נחשב פיטורים בכלל כיוון שבעצם החברה הקבלנית בכלל לא פיטרה אותי אלא רק מקום העסקתי)? יש לציין שכנראה מה שיהיה זה, שהאחראי שמעלי במקום שבו אני מועסק יטען שבעצם הוא מוריד לי את השעות שבהם אני עובד ושאפנה לחברה הקבלנית בכדי לקבל שעות עבודה במקום אחר בניקיון או משהו שהוא פחות מכובד ממה שבו עסקתי.. האם זה נחשב הרעת תנאים? רציתי לדעת מה הן הזכויות שלי בתור עובד קבלן שמעיפים אותו רק ממקום העבודה ולא מהחברה הקבלנית ,האם יש פיצויים בכל אופן? תודה לעוזרים.

השב
  • 13:50, 3 בדצמבר 2012

הפסקת עבודה אצל המשתמש לא נחשבת לפיטורין אצל המעסיק. אולם לפעמים הדבר יכול להחשב הרעת תנאים המזכה בפיצויי פיטורין הדבר תלוי הן בנסיבות העבודה, תקופת עבודה ובמקום העבודה המוצע.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.