חופשת לידה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • טל

נשלח ע"יטל 14:52, 19 בדצמבר 2012

שלום רב אני נמצאת לקראת סוף חופשת הלידה שלי ומספר שאלות לי אליכם: 1. כאמור, אני זכאית להתפטר עד 9 חודשים לאחר לידה ולקבל את הפיצויים שלי. שאלתי היא, האם עלי לחזור לעבודה ורק אז להתפטר כדי לקבל את כול התנאים שלי? 2. ע"פ החוק על המעביד להמשיך להפריש עבורי לקרן פנסיה במהלך חופשת הלידה שלי (בתנאי שגם אני מפרישה את חלקי). שאלתי, האם המעביד חייב להפריש גם עבור קרן השתלמות בתקופת חופשת הלידה שלי? וכן, האם אני זכאית להפרשות אלה גם במידה ואחליט להתפטר מבלי לחזור לעבודה או רק במידה ואחזור ורק לאחר מכן אתפטר? 3. בשל העובדה שאני סובלת ממיגרנות חמורות ועומדים לזכותי ימי מחלה, אני רוצה לפדות אותם מיד עם תום חופשת הלידה. האם המעביד רשאי לא לשלם לי דמי מחלה במידה וחופשת המחלה נלקחת מיד עם תום חופשת הלידה מבלי לחזור לעבודה או שאסור לו למנוע תשלום זה? אודה מאוד לתשובותיך טל

השב
  • 09:52, 23 בדצמבר 2012

במהלך תקופת חופשת הלידה בתשלום (14 שבועות), מחוייב המעסיק להפריש הפרשות לגמל, קרן התשלמות ועוד, לעומת זאת, בתקופה שנחשבת חל"ת (12 שבועות נותרים), למרות שמדובר בחלק מחופשת הלידה, אינך זכאית להפרשות. עם זאת, על מנת לא לפגוע ברצף זכויות ממשיך המעסיק להפריש והסכומים יקוזזו מהשכר הראשון לןאחר החזרה לעבודה או מפיצויי הפיטורים במידה ותחליטי להתפטר לשם טיפול ביילוד והינך זכאית לפיצויים.
    ככל שיש ברשותך אישור מחלה, וימים צבורים תוכלי להמציא למעסיק בתום תקופת המחלה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.