כספי פיצויים - למשוך או להשאיר? דחוף - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • עידו

נשלח ע"יעידו 10:07, 31 בדצמבר 2012

שלום, אתמול קיבלתי מכתב פיטורין מהמעסיק שלי, כיוון שהוא לא זכה במכרז שמפעיל את מקום עבודתי. משמע, בעוד חודש, 31.1.13 אני מפוטר. חברה אחרת שזכתה במכרז תעסיק אותי, לאחר ראיון. אני רוצה לשאול לגבי כספי פיצויים. עבדתי מאוגוסט 2009, משמע , 3 שנים, ו5 חודשים. 1. 1. מגיע לי פיצויים של 4 שנים או רק 3? 2. עדיף לקבל את כספי הפיצויים או להמשיך לאגור בקופת של חברת הראל? כרגע יש לי מהמעסיק המפטר רק כ 3000 שח, והפיצויים צריך להיות בערך כ10,000 שח. מהיכן יגיע וה7000 הנותרים? עידו

השב
  • 09:19, 2 בינואר 2013

באשר לשאלתך הראשונה, הינך זכאי לפיצויים עבור מספר חודשי ההעסקה שלך, קרי, 3 שנים ושישה חודשים (כולל הודעה מוקדמת).
    בעניין משיכרת הכספים, איני יכול לייעץ לך העניין תלוי לחלוטין בשיקוליך האישיים.
    את יתרת הפיצויים (אלו שטרם נצברו בקופת הפנסיה)יצטרך המעסיק להשלים.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.