בהמשך לשאלה- האם שינוי במעמד יגרום לאובדן פיצויים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • יפעת

    נשלח ע"ייפעת 11:23, 31 בדצמבר 2012

    בעצם המעבר ממזכירה למתמחה, אני עומדת להינשא בחודש הקרוב ובגלל בן זוגי עוברת להתגורר בירושלים(מהממרכז), ידוע לי שהחוק מקנה פיצויים במקרה שכזה, מה שכן אני אני מעכבת את מעבר הדירה עד לאחר ההתמחות ע"מ לא לפספס אותה, מנגד אני יכולה כבר עכשיו לעבור לירושלים ולהגיע למרכז בכל בוקר רק לשנת ההתמחות, האם באחת מצורות אלה יש ליאפשרת לא להפסיד את הפיצויים?? תודה רבה !!!!!!

    השב
  • 09:53, 2 בינואר 2013

    סעיף 8 לחוק פיצויי פיטוריןם קובע כי העתקת מגורים לרגל נישואין לישוב בו גר בן הזוג קודם לכן, בהתאם לתקנות מזכה בפיצויי פיטורים.

    עם זאת, עליך לשקול את נכונות מעסיקך להמשיך ולהעסיק אותך בהתמחות לאחר העתקת מגורייך וגם לאחר דרישתך לפיצויי פיטורין של מספר שנים.

    בעבור שנת התמחות אינך זכאית לפיצויים, אולם אם תיקלטי כעורכת דין במשרד ללא ניתוק יחסי עובד מעביד, הוותק שלך יישמר ואם תפוטרי תהיי זכאית לפיצויים בעבור כל תקופת העסקתך למעט תקופת ההתמחות.

    באם לא תיקלטי, סיום התמחות אינו נחשב לפיטורים ולכן לא תהיי זכאית לפיצויים.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.