ימי מחלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • טל

נשלח ע"יטל 14:10, 4 בינואר 2013

שלום רב אני נמצאת כרגע בחופשת לידה ואמורה לסיים אותה בעוד מספר שבועות. שלחתי לך שאלה ביחס לזכאות לדמי אבטלה בגין מעבר דירה, אך, כרגע, בשל העובדה שכרגע מעבר הדירה מתעכב, אני מפנה אליך את השאלה הבאה. אני סובלת מכאבי ראש כרוניים שסיבתם מתח. בשל מתח גובר לאחרונה שסיבתו העיקרית היא חזרה לעבודה והקשיים הכרוכים בשילובה עם הטיפול בילד, חלה החמרה בכאביי. החלטתי שאני חוזרת לעבודה ומנסה להתמודד, אך, במידה ולא תחול הטבה בכאביי, אתפטר. כאמור בחוק, אצטרך לתת למעביד הודעה של חודש מראש על התפטרותי. השאלה, מה יקרה אם במהלך אותו חודש אצטרך לקחת ימי מחלה? האם אהיה זכאית לתשלום או שלא זכאים לתשלום עבור ימי מחלה שמוצאים בחודש ההודעה מראש?

השב
  • 09:29, 8 בינואר 2013

חודש ההודעה המוקדמת הינו חודש עבודה לכל דבר ולכן אם עומדים לרשותך ימי מחלה צבורים, תהיי זכאית לתשלום ימי מחלה לפי חוק (יום ראשון ללא תשלום, יום שני ושלישי 50% ויום רביעי ואילך 100%) אלא אם יש הסדר מייטיב במקום עבודתך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.