שינויים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • זהר

נשלח ע"יזהר 16:55, 10 בינואר 2013

אני עובד מעל 30 שנה במוסד גדול עם ועד חזק והסכם קיבוצי. כל שנותיי עבדתי משרה מלאה כאשר פעמיים בשבוע עובד שעות פיצול שמכניסות לי סכום משמעותי. הוכנס פרוייקט שקוראים לו "התייעלות",ונחתם הסכם קיבוצי.בפרוייקט מעבירים עובדים למרכז ללא שעות פיצול.אבל ינתן פיצוי במשך 3 שנים שאומר:ממוצע הפיצול בשנה האחרונה חלקי 36 חודש האם נחשב להרעת תנאי שכר? בנוסף בעלי מחלה קשה לא יעברו ללא הסכמה אין פירוט מחלות ,האם זה מוטל על העובד להחליט מה היא מחלה קשה ?האם מחובתם לברר?

השב
  • 09:09, 14 בינואר 2013

מדובר בשינוי בשיטת תשלום השכר במסגרת מו"מ קיבוצי וייתכן כי השינוי יהווה הרעה, עם זאת לא ניתן לקבוע זאת בוודאות מהנתונים בשאלתך. באשר לשאלתך השניה אני מניח כי מדובר ברשימה סגורה או בהנחיות התואמות הגדרות של הביטוח הלאומי.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.