דמי אבטלה לעבודה עונתית - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • יעקב

נשלח ע"ייעקב 15:46, 29 בינואר 2013

אני עובד כל שנה במשך 10 חודשים וב- 2 חודשי הקיץ אני מובטל ולא מקבל משכורת. לאחריהם אני חוזר בדרך כלל לאותו מקום עבודה (אבל לא תמיד לאותו מקום), מעין עבודה עונתית של 10 חודשים. שאלתי: האם אני זכאי לדמי אבטלה ב- 2 חודשים אלו כל פעם מחדש.

השב
  • 11:40, 30 בינואר 2013

הזכאות לדמי אבטלה מותנית בהשלמת תקופת אכשרה:

תקופת האכשרה הדרושה לעובד בשכר חודשי, כדי להיות זכאי לדמי אבטלה היא 360 ימים לפחות שעבורם שולמו דמי ביטוח, מתוך 540 הימים (18 חודשים), שקדמו לתחילת תקופת האבטלה.

לעובד בשכר יומי תקופת האכשרה כדי להיות זכאי לדמי אבטלה היא 300 ימים, שעבורם שולמו דמי ביטוח אבטלה מתוך 540 הימים (18 חודשים), שקדמו לתחילת תקופת האבטלה.
    - במקרים שלא הושלמו 300 ימי עבודה, מתבצעת בדיקה נוספת, ובכל חודש שבו עבדת 18 ימים לפחות ייחשבו לך כ-25 ימי עבודה, הן לצורך תקופת האכשרה והן לצורך חישוב גובה דמי האבטלה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.