המעסיק חזר בו מבקשה ללימודים באמצע השנה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • הדס

נשלח ע"יהדס 20:28, 29 בינואר 2013

שלום רב, אשמח לסיועכם המהיר לקראת שימוע אשר ייערך לי השבוע . בחודש אוקטובר השנה ביקשתי ממעסיקיי לצאת ללימודי תואר שני. הלימודים מחייבים אותי שהייה מחוץ למשרד כ-5 שעות בשבוע, אותן אני יכולה להשלים ומשלימה בימים אחרים. המעסיק אישר לי את הבקשה. הבוקר (באמצע שנת הלימודים!) קיבלתי הודעה כי הם שינו את דעתם וכי עלי לחזור מידית למשרה מאלה ללא גמישות ב-5 השעות הללו. אם לא אעשה זאת - אפוטר. יש לציין כי במהלך השיחה אמרתי למעסיק שאוכל לקצץ קורסים ולהיעדר כשעתיים בלבד בשבוע, אך עדיין נאמר לי שאו שאהיה בכל שעות העבודה כולן - 8-16 חמישה ימים בשבוע, או שעבודתי לא רלוונטית לארגון. כמו כן חשוב לציין שיש בארגון לפחות 10 נשים צעירות עם תינוקות שיוצאות מדי יום בשעות 15-15:15 כדי לאסוף את הילדים ומשלימות את השעות, כך שהנושא ידוע ומוכר בארגון - ואילו לי הוחלט במפתיע שלא לאשר יציאה אפילו לא לשעתיים. בעיני יש כאן מניע אישי ולדעתי הפיטורים שלי על רקע זה אינם מוצדקים... שכ"ל לאוניברסיטה בסך 15,000 ש"ח כבר שולם. האם צעד זה חוקי?? אשמח לסיוע שלכם, חיפשתי על מקרה כזה חומר אך לשווא.

השב
  • 00:09, 3 בפברואר 2013

יש בחזרת המעסיק מעין הפרת הסכם. האם יש ברשותך תיעוד להסכמתו של המעסיק לאשר הפחתה של חמש שעות שבועיות לטובת לימודים?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.