עובד חדש - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • גיל שושני

  נשלח ע"יגיל שושני 07:58, 30 בינואר 2013

  בוקר טוב , אני עובד חדש המועסק 5 ימי עבודה בשבוע במעמד חודשי. התחלתי לעבוד אצל מעסיק חדש ב- 27/1/13 . בחודש זה אעבוד 5 ימי עבודה בפועל ( מתוך 23 ימי עבודה בפועל ) מגיע לי לקבל שכר חודשי + החזקת רכב. המעסיק טוען כי הוא מחשב את משכורתי על פי החישוב של 5/31 ( מתוך החודש הקלנדרי ) ולא כפי שאני טוען 5/23 ( מתוך ימי עבודה בפועל שהרי אני לא עובד בשישי שבת ) זה משמעותי עבורי היות ויש פערים מאוד גדולים בשכר שאקבל ( בחישוב של המעסיק לעומת השכר בדרך החישוב שלי. 1 ) כיצד יש לערוך את החישוב ? 2 ) מה אוכל לומר למעסיק ? ...או על איזה סעיף בחוק אוכל להסתמך על מנת לשכנע אותו כי אני צודק ? תודה

  השב
 • 00:24, 3 בפברואר 2013

  כאשר מדובר בעובד במשכורת חודשית אין קביעה חד משמעית בחקיקה וגם בפסיקה טרם ניתנה הכרעה בנושא. המעסיק רשאי לחשב את ערך יום העבודה בשני האופנים, האופן בו חישבת אתה והאופן בו הוא מחשב. עם זאת עליו להיות עקבי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.