פיטורין לאחר לידה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מירית

נשלח ע"ימירית 15:00, 10 בפברואר 2013

שלום רב, אני ילדתי בחודש נובמבר. כשבועיים לפני הלידה נאמר לי ע"י מנהלת משאבי האנוש שאין בכוונתם להחזיר אותי לעבודה לאחר חופשת הלידה, בנוסף ביקשו שאגיש מכתב התפטרות לאחר שתסתיים חופשת הלידה,מכיוון שלא אני התפטרתי סירבתי לתת להם את המכתב התפטרות. ברצוני לדעת צהן זכויותיי בחוק. אציין עוד שאני עובדת שם מחודש מרץ 2012 ומכיוון שידעתי שלא מחזירים אותי לעבודה,כבר חיפשתי עבודה חדשה ואני מתחילה לעבוד ב-17/2 האם זה פוגע איכשהו בזכויות שלי? תודה מראש, מירית

השב
  • 15:12, 12 בפברואר 2013

בהתאם לחוק עבודת נשים מעסיק אינו רשאי לפטר עובדת בהריון. כמו כן הדרישה שתתפטרי אינה חוקית גם כן. באשר לזכויותייך, מכיוון שטרם הגשת מכתב התפטרות ולא קיבלת מהם מכתב פיטורים בעיקרון את עדיין מועסקת. על כן עליך לתת הודעה מוקדמת כדין.
    באשר לפיצויי פיטורים העניין מורכב משום שאת מתקרבת להשלמת שנת עבודה ולכן זכאית לפיצויים במידה והינך מפוטרת. אני ממליץ לך לפנות לייעוץ אישי פרטני.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.