הודעה מוקדמת והפרשה לקרן פנסיה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אלונה

נשלח ע"יאלונה 12:06, 12 בפברואר 2013

שלום, התחלתי לעבוד ביום 17/6/12. אני עובדת 5 ימים בשבוע (ללא שישי) 5 שעות ביום ומקבלת שכר לפי שעה. אתמול יום ב' 11/2/13 הודיעני הבוס שהוא מפסיק את עבודתי אך ביקש שאשאר לעבוד עד סוף השבוע וישלם לי גם את יום ראשון שלפי חישובו מגיע לי בהודעה המוקדמת. במשך החודשים הנ"ל ביקשתי בע"פ שיפרישו לקרן הפנסיה שלי אולם זה לא נעשה באמתלה של "אחרי 6 חודשי עבודה". כמה ימים מגיעים לי בהודעה המוקדמת? האם צריכה להיות בכתב? האם אפשר לדרוש שיפרישו לקרן הפנסיה את המגיע מחודשי העבודה? אודה לתשובתך במהירות האפשרית, אלונה

השב
  • 09:00, 13 בפברואר 2013

למיטב הבנתי הינך עובדת קרוב לשמונה חודשים, אם היית מבוטחת בקופת גמל לפני עבודתך היה על המעסיק להפריש לך רטרואקטיבית מהיום הראשון. אם לא, הינך זכאית להפרשה לגמל של כחודש וחצי ובאפשרותך לבקש מהמעסיק הפרשה רטרואקטיבית.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.