שעות עבודת לילה - פורום דיני עבודה

• אני נשלח ע"יאני 11:33, 3 במרץ 2013

שלום רב, אני עובדת בנק בתחום המחשוב, ונתבקשתי לבצע עבודה בשעות הלילה. אשמח לדעת מהו התשלום המקובל, לדוגמא בין השעות 19:00 ל- 03:00? ממתי 125%? 150%? ואף 200%? קראתי ששעתיים עבודה לפחות בין 22:00-06:00 מזכות אותי ב-200%. אשמח להבהרה. תודה מראש!

השב
  • עו"ד אריק שלו

09:53, 4 במרץ 2013

באם מדובר בשעות נוספות מעבר ליום העבודה, השעתיים הראשונות משתלמות לפני 125% וכל שעה שלאחר מכן תשתלם לפי 150%.
    אלא אם קיים הסכם קיבוצי מייטיב.

באשר לשעות לילה, החוק קובע כי אורך משמרת לילה (משמרת בה שעתיים מתוך המשמרת מצויית בין השעות 22:00 - 06:00) יהיה 7 שעות ולא 8 שעות. עם זאת הוא אינו קובע שכר גבוהה יותר בגין עבודתך לילה.

בהחלט ייתכן כי קיים הסכם קיבוצי או צו הרחבה עליהם חתום הבנק הכוללים שכר מוגדל בעבור עבודות לילה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.