דמי מחלה לעובד חדש - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • א

נשלח ע"יא 18:46, 3 במרץ 2013

התחלתי עבודה חדשה לפני כחודש , לאחר שבועיים הייתה לי פריקת כתף קלה עקב הרמה מטען כבד בעבודה הוצאתי חופש מחלה שבוע לאחר שבוע הפיזיותרפיסט קבע שאסור לי להרים משקלים כבדים ונתן לי עוד שבוע חופש לאחר בירור קצר נאמר לי שלא מגיע לי מהמעסיק דמי מחלה מכיוון שאני עובד חדש אלא רק יום וחצי עבור חודש עבודה השאלה האם אוכל לפנות לביטוח לאומי על מנת שישלמו לי את דמי המחלה? מה עם 90 ימי עבודה שצברתי מעבודותיי הקודמות ? מה עושים במצב הזה?

השב
  • 09:40, 5 במרץ 2013

פריקת כתף בעבודה, מהווה תאונת עבודה, לפיכך ניתן לתבוע דמי פגיעה מהביטוח הלאומי שמטרתם לסייע לעובד בתקופת אי כושר עבודה.
    את הבקשה לדמי פגיעה והדיווח על תאונת עבודה יש להגיש באמצעות טופס תביעה לתשלום דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה (211)- מצוי באתר של הביטוח הלאומי.
    ראוי לציין כי על מנת להיות זכאי לדמי פגיעה עליך להמציא תעודה רפואית ראשונה לנפגע בעבודה המעידה כי הפגיעה התרחשה בעבודה ומהי התקופה אשר אינך מסוגל לעבוד.
    דמי הפגיעה ישולמו בעד תקופה שלא תעלה על 91 יום.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.