פיטורי עובדת בהריון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • לילך

  נשלח ע"ילילך 09:51, 26 במאי 2013

  שאלה מצד המעסיק הגשנו בקשה לפיטורי עובדת בהריון. מבלי להיכנס לפרטים הפיטורים הם מוצדקים לחלוטין, אינם קשורים כלל להריונה של העובדת. התחלנו בתהליך בטרם נודע כי היא בהריון והמעשים שעשתה הנם חמורים ומקוממים ביותר. ולשאלתי- מרגע קבלת ההיתר לפטרה ממשרד התמ"ת כיצד יש לפעול? האם יש לקיים שיחת שימוע? קיימנו עם העובדת מספר שיחות "שימוע" בה נימקנו את הסיבות לכך שאנו מעוניינים לפטרה ונתנו לה את כל ההזדמנויות להציג את הצד שלה. האם התקופה הזו שהתיק בטיפול משרד התמ"ת זו ההודעה מראש או שיש צורך לתת לה שוב הודעה מראש? הריי העובדת יודעת כבר חודשיים שאנו מעוניינים לפטרה וכי פנינו למשרד התמ"ת. וחשוב לציין כי במשך החודשיים הללו היא אינה עובדת (מחשש שתסב לנו נזק נוסף) אך ממשיכה לבוא לעבודה,עוסקת בענייניה הפרטיים, ומקבלת שכר על חודשיים שבהם היא לא עושה שום דבר. בתודה מראש,

  השב
 • 11:16, 29 במאי 2013

  אכן הליך בקשת היתר לפיטורי עובדת הרה הינו הליך ארוך מדי עם זאת, עדיין קיימת חובה מרגע קבלת ההיתר לקיים שימוע, ולתת הודעה מוקדמת על פי חוק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.