עוזרת בית שעזבה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • לידן

  נשלח ע"ילידן 10:47, 27 במאי 2013

  שלום רב, העסקתי בביתי כ-6 שנים עוזרת בית (פעם בשבועיים ל-4 שעות בכל פעם, 200 ₪ כולל נסיעות לפעם). לאורך כל התקופה שילמתי לה במזומן במידי. וכן שילמתי לה אחת לשנה דמי חופשה והבראה. כמו כן שילמתי עבורה באופן סדיר ביטוח לאומי. ב-20/1/13 היתה אמורה להופיע לעבודה בביתי, אך הודיעה לי טלפונית על הפסקת עבודתה עקב מצב בריאותי (בעיות בגב). לבקשתה, סגרתי את התיק בביטוח לאומי באותו שבוע. בתחילת מאי 2013, קיבלתי מכתב מרופאה תעסוקתית של קופ״ח כללית בו נכתב כי ״לאור מצבה הנוכחי לא מסוגלת לחזור עדיין לעבודתה, זקוקה להמשך טיפול ובירור״. כיום העוזרת דורשת כי אשלם לה פיצויים לאור המכתב הזה- האם היא אכן זכאית? וכמה? בנוסף, היא טוענת שברשותה אישור מחלה מ- 20/1 עד היום ודורשת גם ימי מחלה רטרואקטיבית. האם מגיע לה וכמה? בתודה, לידן

  השב
 • 15:15, 29 במאי 2013

  אם העובדת ביקשה להיעדר עקב מחלה ועמדו לרשותה ימי מחלה צבורים היה עליך לאפשר לה למצותם. עם זאת, אם לא ביקשה העובדת לצאת לימי מחלה ולא הציגה אישור רפואי אלא ביקשה להתפטר, דרישתה אינה לגיטימית.

  תגובה
 • 16:33, 29 במאי 2013

  תודה רבה על תשובתך.
  אשמח לקבל תשובה גם לגבי הפיצויים שהיא מבקשת.
  האם היא זכאית להם ? זאת לאור המכתב מהרופאה התעסוקתית, בו מצויין כי היא ״עדיין לא מסוגלת לחזור לעבוד וזקוקה להמשך בירור וטיפול״.
  אם כן- איך מתבצע החישוב לחלקיות משרה?
  תודה, לידן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.