פי צויים לעוזרת בית שעזבה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • לידן

  נשלח ע"ילידן 15:51, 5 ביוני 2013

  שלום רב, תודה על שענית לי על נושא חופשת המחלה בשבוע שעבר. אשמח לקבל תשובה גם לגבי הפיצויים. מעתיקה שוב את מה שכתבתי- העסקתי בביתי כ-6 שנים עוזרת בית (פעם בשבועיים ל-4 שעות בכל פעם, 200 ₪ כולל נסיעות לפעם). לאורך כל התקופה שילמתי לה במזומן במידי. וכן שילמתי לה אחת לשנה דמי חופשה והבראה. כמו כן שילמתי עבורה באופן סדיר ביטוח לאומי. ב-20/1/13 היתה אמורה להופיע לעבודה בביתי, אך הודיעה לי טלפונית על הפסקת עבודתה עקב מצב בריאותי (בעיות בגב). לבקשתה, סגרתי את התיק בביטוח לאומי באותו שבוע. בתחילת מאי 2013, קיבלתי מכתב מרופאה תעסוקתית של קופ״ח כללית בו נכתב כי ״לאור מצבה הנוכחי לא מסוגלת לחזור עדיין לעבודתה, זקוקה להמשך טיפול ובירור״. כיום העוזרת דורשת כי אשלם לה פיצויים לאור המכתב הזה- האם היא אכן זכאית? וכמה? בתודה, לידן

  השב
 • 14:06, 6 ביוני 2013

  אם היא התפטרה עקב מצב בריאותי, ייתכן כי תהיה זכאית לפיצויים, עם זאת יהיה עליה לבסס טענה זו בעזרת תימוכין רפואיים. מי שיקבע האם טענה זו מתקבלת ואכן נבצר ממנה להמשיך בעבודתה עקב מצב בריאות לקוי יהיה בית הדין לעבודה.

  תגובה
 • 11:14, 7 ביוני 2013

  תודה רבה על תשובתך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.