שעות נוספות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • נעמה

נשלח ע"ינעמה 20:41, 6 ביוני 2013

שלום! אני עובדת במקום עבודה המגדיר את שעות העבודה מ9:00 עד 18:00 יש לי בחוזה סעיף תשלום שעות נוספות גלובלי המכסה 7.5 שעות נוספות בחודש (15 אחוזים מופרשים לי כל חודש מהמשכורת לשעות הנוספות) בחודש האחרון ביצעתי פרויקט מיוחד שהיה כרוך ב16 שעות נוספות חשבת השכר במקום עבודתי עשתה חישוב ברמה החודשית ועל פי חישוב זה לא מגיעות לי עוד שעות נוספות מעבר ל15 אחוזים הגלובליים (כי היו ימים בחודש שיצאתי מוקדם וזה "מתקזז") אני טוענת שאמנם 7.5 שעות "מכוסות" על ידי התשלום הגלובלי בחוזה אך שמעבר לכך, הם אמורים לשלם לי 8.5 שעות נוספות (יש לציין שלפני הפרויקט הם נתנו לי הבטחה שישלמו לי אך לדעתי החישוב החודשי שחשבת השכר עושה שגוי) האם הצדק עימי? תודה

השב
  • 08:43, 11 ביוני 2013

יש לבחון כיצד מתואר סעיף השעות הנוספות הגלובלי ואת מתכונת העבודה במהלך החודש, חישוב שעות נוספות יכול להיעשות על בסיס יומי או שבועי. אין חישוב חודשי לשעות נוספות ולכן ייתכן כי מעסיקך הגיע למסקנה זו.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.