הלנת שכר - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • נופית

נשלח ע"ינופית 17:51, 17 ביוני 2013

שלום, בחודש ינואר עבדתי ברישום גני הילדים של עריית קרית אתא. העבודה הייתה 3 ימים בסך כולל של 12 שעות בשכר מינימום. המשכורת הייתה אמורה להיכנס בחודש פברואר. היום אנחנו בחודש יוני. כלומר, מאז עברו בערך 5 חודשים בהם לא קיבלתי את השכר שמגיע לי על עבודתי. אומנם מדובר בסכום שכר נמוך אך גם הוא חשוב לי. אשמח לדעת מה ניתן לעשות בנושא. לפנות למחלקת שכר בעירייה באופן עצמאי ולדרוש פיצוי הלנת שכר? להגיש תביעה קטנה? איך להתנהל באופן שיפצה אותי בצורה הכי יעילה על העוול הזה. תודה רבה, נופית

השב
  • 13:14, 19 ביוני 2013

אם שכרך לא שולם, מוטב ראשיתצ לפנות למעסיק, אולם במידה ולא יועבר אליך שכרך, תוכלי לפנות לעמותות המסייעות לעובדים שסכום התביעה שהם מעונינים להגיש קטן.

תגובה
  • 14:32, 19 ביוני 2013

בפנייה עצמאית הם יחזירו לי רק את המשכורת?
    או שהם מחויבים גם לפצות אותי על כול אותם 5 החודשים בהם השכר היה מולן?

ומי אלה אותם העמותות שהתכוונת אליהם?

בתודה רבה רה מראש,
    נופית

תגובה
  • 12:56, 20 ביוני 2013

הלנת שכר ניתן לתבוע רק בבית הדין לכן ספק אם ישלמו לך הלנה.
    באשר לגופים שמעניקים סיוע משפטי בהתנדבות אני ממליץ לך לבדוק עם בית הדין לעבודה.

תגובה
  • 16:45, 20 ביוני 2013

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.